BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, która powstała jesienią 2009 roku. 

 

MISJĄ FUNDACJI jest terapia, rozwój osobisty i artystyczny - dzieci i dorosłych. Nasz cel zamierzamy osiagnąć m.in. dzięki stworzeniu ośrodka działań terapeutyczno - artystycznych w Gdańsku.

 
1. Rozwój poprzez kontakt ze sztuką,  przeciwdziałanie depresji u dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie agresji w szkołach.
 
Wg statystyk opublikowanych w 2019 r. Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem samobójstw nieletnich. W ubiegłym roku na swoje życie targnęło się 160 uczniów. Było ich aż trzykrotnie więcej niż w roku 2016 i sześciokrotnie więcej niż w roku 2013. Depresja u dzieci i młodzieży ma różne oblicza objawia się np. nadpobudliwością ruchową ( ADHD ), problemem z nauką i koncentracją, samookaleczaniem, izolowaniem się od rówieśników. Naszym celem jest przeciwdziałanie wystąpienia depresji u dzieci i nastolatków poprzez promowanie szczerego i głębokiego kontaktu między ludźmi, a także podejmowanie działań o charakterze psychoterapeutycznym. Zachęcamy też dzieci i młodzież do podejmowania artystycznych działań głównie literackich np. tworzenia wierszy, słuchowisk, bajek, opowieści.
2. Szkolenia specjalistów z różnego rodzaju działań o charakterze psychoterapeutycznym i arteterapeutycznym.
Szkolimy nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów z róznych metod pracy terapeutycznej i twórczej z dziecmi m. in. z metody "3 worki". Prowadzimy szkoły dla rodziców.
 
3 Podejmowanie działań na rzecz upowszechnienie psychoterapii i arteterapii jako metod rozwoju i leczenia.
Szacuje się, że w Polsce na depresję cierpi nawet około 8 mln osób. Pomoc psychoterapeutyczna jest w dalszym ciagu mało rozpowszechnioną formą wsparcia w takiej sytuacji. Celem Fundacji jest lobowanie na rzecz zmian systemowych, dzięki którym pomoc psychoterapeutyczna będzie bardziej dostępna także dla tych osób, które nie mogą korzystać z usług w prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych.
4.  Wyrównywanie szans rozwoju dzieci niepełnosprawnych poprzez wsparcie finansowe oraz wsparcie całych rodzin borykających się z tym problemem.
Wspieramy rodziny z niepełnosprawnością finansowo poprzez  zbiórkę funduszy na rehabilitację głównie dzieci i młodzieży w ramach akcji 1 procenta.