BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę

Bajki do posłuchania (9)

niedziela, 20 marzec 2016 13:09

O Iskrze i Stefanie

W Radiu Gdańsk nagraliśmy kolejne sluchowisko z udziałem dzieci. Tym razem w rolę bohaterów bajki pt. O Stefanie i kryształowej Iskrze wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich. Muzykę do sluchowiska udostępnił nam kompozytor Piotr…
poniedziałek, 24 marzec 2014 12:53

Dwa zamki

Autorami tekstu do tego słuchowiska są dzieci z klasy III b Szkoły Podstawowej w Pszczółkach. Czyta znakomita aktorka Białostockiego Teatru Lalek, znana także z filmu pt. U Pana Boga w za piecem. Oprawa muzyczna - Grazyna Kozłowska.
poniedziałek, 24 marzec 2014 12:33

Wędrówka Muci

Autorami tego słuchowiska są dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Pręgowie. Opowieść została nagrana w studiu Radia Plus. Obsada: Agata Dudek, Magda Kowalczewska, Zofia Kowalik, Dawid Romski, Miriam Wenda, Jakub Zahnd. Oprawa muzyczna Roman Korolko.
poniedziałek, 24 marzec 2014 12:09

Góra przemian

Słuchowisko pt. Góra przemian powstało na podstawie opowieści napisanej przez dzieci z klasy III a Szkoły Podstawowej w Baninie. Czytają Grażyna Kozłowska, Mariusz Orzełek i Zbigniew Litwińczuk.
sobota, 26 styczeń 2013 19:34

Jak Wituś szukał taty

Bajkę pt. Jak Wituś szukał taty napisały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdańsku - Daria Meyna, Weronika Bereziuk oraz Adrian Socha.
sobota, 26 styczeń 2013 19:29

Zakazany skarb

Autorami bajki "Zakazany skarb" sa uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 w Gdańsku - Julia Dyr, Aleksandra Ratajczak, Dominik Kowalski, Julia Juszczyk.
czwartek, 13 grudzień 2012 22:37

Jak Yeti znalazł przyjaciela cz I i II

Za wielką górą i głębokim oceanem znajdowała się śnieżna wyspa, na której mieszkał Yeti o imieniu Geranesus. Yeti był ogromny, lubił jeść czekoladę oraz smakowite śnieżki, których miał pod dostatkiem. Często turlał się w śniegu i drążył…
wtorek, 11 grudzień 2012 21:38

O Wilku Kaszubskim

Rozpoczęła się emisja bajek stworzonych w ramach warsztatów tworzenia opowieści. Jako pierwsza została wyemitowana bajka pt. O Kaszubskim Wilku, którą utworzyli uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Przyjaźni.Nagranie audio zostało dokonane w białostockim studiu Sitivoice.…