Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 październik 2012 19:02

Akademia Tworzenia Opowieści

Osiemnaście klas z Gminy Żukowo i Gminy Kolbudy skorzysta z realizowanego przez nas projektu pt. Akademia Tworzenia Opowieści finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Nasi instruktorzy spotkają się z wybranymi klasami 5 razy. W czasie spotkań dzieci - uczniowie II i II klas szkół podstawowych położonych w Gminie Żukowo i Kolbudy, będą układać bajki. W trakcie spotkań będzie wykorzystywana autorska metoda Fundacji GFTR "3 Worki" - inspirowana pracami pracami londyńskiego ośrodka rozwoju kreatywności Children's Story Centre Discover.

Podczas warsztatów uczniowie będą układać opowieści i pisać właśne książki, które następnie trafią do szkolnych bibiotek.

Dzieki temu, ze udało się nam uzyskać fundusze na sprowadzenie trenera z Londynu, 20 nauczycieli i pedagogów będzie mogło skorzystać z ekskluzywnego szkolenia, podczas którego prezentowane będą ciekawe sposoby rozwoju kreatywności uczniów.

W wyniku projektu powstanie 18 - napisanych przez dzieci - opowieści, Cztery najlepsze bajki zostaną opublikowane w formie książkowej, natomiast 3 wybrane opowieści zostaną nagrane w studiu radiowym przez aktorkę Białostockiego Teatru Lalek Grażynę Kozłowską.

Nagrane bajki zostaną wyemitowane w Radiu Plus na początku grudnia.

Z projektu skorzysta 360 uczniów i 20 nauczycieli.

Awi